Main menu

Agata Marjańska

pedagog, terapeuta, coach

 Każdy rodzic boryka się na co dzień z wieloma problemami, własnymi frustracjami czy niepewnością. Jako pedagog, kurator sądowy czy coach, a prywatnie mama dwójki dzieci, na każdym kroku spotykam się z sytuacjami, kiedy rodzice potrzebują wsparcia, chcą zweryfikować własne metody wychowawcze czy też poszukują skutecznych rozwiązań codziennych dylematów. Zapraszam na konsultacje, podczas których razem możemy się zastanowić nad takimi ważnym pytaniami jak „Do czego wychowuję moje dziecko? Kim chcę, aby było w przyszłości?” i „jak to osiągnąć?”. 

Konsultacja (indywidualna lub w parze) ze specjalistą, może okazać się bardzo pomocna. I nie chodzi tu o jakąś tajemną wiedzę czy „przycisk”, dzięki któremu dziecko będzie chciało współpracować i słuchać. Nikt nie zna bowiem dziecka lepiej, niż jego własny rodzic. Pedagog pomoże poszerzyć perspektywę. Spojrzy na trudną sytuację z zewnątrz, dostrzeże to, czego rodzic nie jest w stanie zobaczyć. Podpowie, jak przejść przez różne trudne sytuacje. 

Czasem wystarczy już kilka spotkań, by rodzic upewnił się, czy jego sposób postępowania jest odpowiedni i służy dziecku. Spotkania ze specjalistą polegają na rozmowie o problemie i jego przyczynach, choć głównie skupiają się na tym, by znaleźć rozwiązanie zaistniałej sytuacji oraz skuteczne sposoby postępowania. 

Tematy, jakich dotyczyć mogą konsultacje, jest mnóstwo, tak, jak mnóstwo pomysłów na minutę mają nasze pociechy. Najczęściej spotykane problemy to: radzenie sobie ze złością syna/córki, nieśmiałość, okres buntu nastolatka, usypianie dziecka, rozwód a dziecko, nieumiejętność skupienia uwagi u dziecka. 

Pracuję metodą Coachingu rodzicielskiego, przeczytaj więcej o tej metodzie.

  Kiedy przyjść na spotkanie:
- chcesz być pewnym siebie rodzicem, 
- chcesz być cierpliwym, spokojnym rodzicem,
- chcesz radzić sobie ze złością syna/córki, 
- chcesz dogadać się ze swoim zbuntowanym nastolatkiem,
- zależy Ci na byciu konsekwentnym rodzicem.