Main menu

Agata Marjańska

pedagog, terapeuta, coach

Agata Marjańska, coach, pedagog, trenerCo to jest coaching? 

Coaching to przede wszystkim wspierająca rozmowa, skupiająca się na „tu i teraz” oraz na przyszłości.

Coaching jest procesem - ciągłym uczeniem się i poznawaniem samego siebie. Spotkania z coachem pomagają rozwijać się oraz pracować nad poczuciem własnej wartości. Zadaniem coacha jest przygotowanie nas do autorefleksji, poszukiwania 

w sobie rozwiązań oraz odpowiedzi na nurtujące pytania.   

Co to jest coaching rodzicielski?

Coaching rodzicielski to praca z rodzicami (opiekunami) nad każdym tematem dotyczącym wychowania. Tutaj rodzic skupia się, jak swoje mocne strony może wykorzystać do wychowywania własnego dziecka. Poprzez własny rozwój i zaangażowanie wpływa pozytywnie na zachowanie swojego dziecka. 

Jakimi metodami pracuje coach?

Główną metodą pracy coacha jest zadawanie pytań, które mają inspirować i wspomagać kreatywne myślenie. Dodatkowo umożliwiają one spojrzenie na własna sytuację z innego punktu widzenia.  

Kiedy przyjść na coaching rodzicielski? 

- jeśli chcesz być pewnym siebie rodzicem 

- jeśli chcesz być cierpliwym, spokojnym rodzicem

- jeśli chcesz radzić sobie ze złością syna/córki, 

- jeśli chcesz dogadać się ze swoim zbuntowanym nastolatkiem

- jeśli zależy Ci na byciu konsekwentnym rodzicem

- jeśli zależy Ci na wzmocnieniu więzi i poprawie relacji z dzieckiem 

Jak wyglądają spotkania?

Na początku ustalamy cel pracy, precyzując go jak najdokładniej. W trakcie spotkań sprawdzamy za pomocą skali, jak daleko przesunął się klient w realizacji swojego celu. Podczas spotkań rodzic, inspirowany stawianymi mu pytaniami, szuka różnych opcji rozwiązania zaistniałej sytuacji. Sam wybiera tą, która jest dla niego optymalna. 

Jak często się spotykamy?

Częstotliwość spotkań zależy od potrzeb i możliwości klienta. Zazwyczaj jest to jedno spotkanie w tygodniu lub raz na dwa tygodnie.  

Jedno spotkanie trwa godzinę. Natomiast cały proces to od 5 do 10 spotkań. Możliwe są też konsultacje jednorazowe.  

„Czy ze mną jest coś nie tak, że potrzebuję pomocy”?

Sam fakt,  że rodzic zwrócił się do kogoś kompetentnego po wsparcie i przyszedł na spotkanie, świadczą o tym, że posiada umiejętności radzenia sobie. Czasem jednak łatwiej jest komuś bezstronnemu i neutralnemu zauważyć  szerszy kontekst danej sytuacji. 

Coach wie, że każdy rodzić ma w sobie potencjał i możliwości, żeby być najlepszym na świecie rodzicem, dla swojego dziecka