Main menu

Agata Marjańska

pedagog, terapeuta, coach

Agata Marjańska - coach, pedagog, terapeutaAgata Marjańska – z wykształcenia jestem pedagogiem i socjologiem. Zawodowo związana jestem z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Pracuję z rodzinami, które znalazły się w kryzysie. Współdziałam z matkami i ich dziećmi, pomagam rozwiązywać problemy dnia codziennego, wspieram w zdobywaniu umiejętności wychowawczych. Doradzam też młodzieży w procesie wchodzenia w dorosłe życie, pomagam wybrać ścieżkę rozwoju zawodowego i osobistego.

 Dodatkowo pełnię stanowisko społecznego kuratora sądowego w Sądzie Rodzinnym. W pracy wspieram rodziców z procesie wychowawczym, kontroluję zachowania nieletnich w trudnym okresie buntu młodzieńczego.

 

Pracuje również jako trener, w 2009 r. ukończyłam z wyróżnieniem prestiżowe szkolenie "Trener Biznesu" w Ośrodku Doradztwa i Treningu Kierowniczego. Prowadzę warsztaty rozwoju osobistego na Uniwersytecie III Wieku czy w Klubie Seniora, szkolenia z asertywności, radzenia sobie z sytuacjami stresowymi, oraz Szkołę dla Rodziców. Współpracuję z gdańskimi szkołami, gdzie edukuję dzieci i młodzież na temat pomagania, stereotypów, tolerancji, niepełnosprawności.

Sama nieustannie się szkolę. W pracy zawodowej co roku biorę udział w kilku warsztatach związanych z wychowywaniem i rozwojem dziecka, coachingiem, rozwojem osobistym. W 2010 r. skończyłam warsztaty „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, w 2013r. warsztaty Systemowej Terapii Rodzin oraz I  i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.