Main menu

Agata Marjańska

pedagog, terapeuta, coach

W dzisiejszym świecie, wymaga się od ludzi szybkiego podejmowania decyzji, krytycznego myślenia, umiejętności pracy w dynamicznym zespole.

W obecnej szkole, gdzie nadal głównie panuje system podający, uczniowie nie mają częstej okazji nabyć tych kompetencji społecznych. Szkoła skupiła się na uczeniu rozwiązywania testów, pracy z góry określonym „kluczem”.

Podczas warsztatów rozwojowych uczestnicy mogą natomiast doświadczyć, jak bardzo praca w grupie, wspólne tworzeni i wymyślanie rozwiązań uczy kreatywności, współodpowiedzialności, daje poczucie bezpieczeństwa i chęć do działania. 

W psychologii to zjawisko nazywa się procesem synergii, gdzie wydajność grupy i osiągane przez nią efekty są większe, niż w pracy jednostkowej. Dla uczniów grupa rówieśnicza jest bardzo ważna. Warto więc wykorzystać to zjawisko i pozwolić im nabywać nowych kompetencji w bezpiecznej atmosferze. 

Udział w warsztatach gwarantuje uczestnikom przyrost wiedzy oraz energię i dobrą zabawę. Tutaj główny nacisk kładzie się na praktykę i ćwiczenie nowych kompetencji.

Warsztaty dostosowane są do potrzeb uczestników. Przed każdym z nich przeprowadzam wywiad, podczas którego zbieram Państwa oczekiwania i potrzeby. 

Poniżej przedstawiam kilka najbardziej popularnych warsztatów. Zapraszam do konsultacji w sprawie innych, interesujących Państwa tematów.

Profilaktyka uzależnień (warsztaty dla dzieci)

Bezpiecznie w internecie (warsztaty dla dzieci)

Zdobywanie nowych umiejętności (warsztaty dla dzieci)

Warsztaty dla rodziców

Warsztaty dla nauczycieli